1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11

Обучението за придобиване на образователно-квалификационна степен (ОКС) "Mагистър" след завършено висше образование осигурява по-задълбочена научно-теоретична и специализирана подготовка в професионално направление 5.1. "Машинно инженерство", съчетана със специализация по съответната специалност.

За обучение за придобиване на ОКС "магистър" по някоя от изброените по-долу специалности в катера ТМММ се приемат лица, които вече са придобили ОКС "Професионален бакалавър", ОКС "Бакалавър" и/или ОКС "Магистър". За получаване на диплома за ОКС "Магистър" се изисква съответния магистърски курс да съдържа:

• не по-малко от 120 кредита след придобита ОКС "професионален бакалавър";
  • не по-малко от 60 кредита след придобита ОКС "бакалавър" или ОКС "Магистър" по друга специалност.

Съобразявайки се с тези изисквания, катедра "Технология на Машиностроенето и Металорежещи Машини" (ТМММ) предлага следните магистърски програми за обучение на студенти, в зависимост от придобитата ОКС:

1. Компютъризирани методи за проектиране и производство: За притежаващи ОКС "бакалавър" по други специалности от направление 5."Технически науки", със срок 1.5 години (3 семестъра) и следните учебни планове:

Учебен план сп. КТМ, ОКС Учебен план сп. КТМ, ОКС

2. За притежаващи ОКС "бакалавър" или ОКС "Магистър" по други специалности от други професионални направления, със срок 2 години (4 семестъра) и следните учебни планове:

Учебен план сп. КТМ, ОКС Учебен план сп. КТМ, ОКС

3. За притежаващи ОКС "бакалавър" по специалности от професионално направление 5.1. "Машинно инжинерство", със срок 1,5 години (3 семестъра) и следните учебни планове:

Учебен план сп. КТМ, ОКС Учебен план сп. КТМ, ОКС

1. За притежаващи ОКС "професионален бакалавър" по специалности от професионално направление 5.1."Машинно инженерство", със срок 2,5 години (5 семестъра) и следните учебни планове:

Учебен план сп. КТМ, ОКС Учебен план сп. КТМ, ОКС

3. За притежаващи ОКС "бакалавър" по специалности от професионално направление 5.1. "Машинно инжинерство", със срок 1,5 години (3 семестъра) и следните учебни планове:

Учебен план сп. КТМ, ОКС Учебен план сп. КТМ, ОКС

Студентие завършват ОКС "Магистър" по специалности КТМ или МТТ само чрез процедура за разработване и успешна защита на Дипломна работа (Дипломен проект).

В случай на въпроси или необходимост от допълнителна информация относно плановете и програмите за обучение в ОКС "Магистър" на катедра ТМММ, обръщайте се към отговорника на катедрата: ас. д-р инж. Таня Георгиева Аврамова.